טלפון : 09-9588785                        
                        פקס:09-9588784                          
       דוא”ל:buletz1234@gmail.com
עיצוב גשרון מתכת מהווה משימה אדריכלית חשובה במספר מוקדם בעיר. הראשון שבהם הוא כאשר פארק, מדרחוב או אזור אחר המיועד להליכה מצטלב עם נהר או ערוץ של נחל. השני הוא כאשר ישנו בור מסותת, כמו גשר אירי מימי המנדט או תעלת ניקוז, שמצריך איזשהו גשרון שיגשר על הפרש הפוטנציאלים. כיצד יש לבחור גשרון מתכת בכל אחד מהמקרים הללו? להלן כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירת אחד מעזרי ריהוט הרחוב החשובים ביותר במרחב העירוני אשר תחת אחריותכם כמועצה מקומית.

טיפ לבחירת גשרון מתכת על נהר מרכזי

גשרון מתכת מסוג זה צריך להיות מעוצב על פי מראה המקום. רצוי לתכנן את העיצוב בליווי אדריכל עירוני. בדרך כלל, אך ממש לא באופן גורף, מקובל לבחור גשר שטוח, ללא האפקט הקשתי העגול, בשל הגובה בו מצוי הנהר וגם בשל כך שרק כאשר הגשר גבוה ניתן להעביר בו סירות וכלי שייט גבוהים. בשל כך שזהו גשר שממוקם על גובה, עיצוב שטוח מתאים יותר לחזות שלו מאשר עיצוב קשתי שמספק תוספת גובה, שבלאו הכי מתרחשת מפאת מיקומו של הגשר.

טיפ לבחירת גשרון מתכתי על ערוץ נחל

בערוץ נחל, שלא כמו בנהר מרכזי, העניינים מתנהלים אחרת לחלוטין. לרוב, זה לא נתיב שייט משום שהוא מאד קטן ולרוב גם חד סתרי ולא מוביל לנקודת משנה שניתן לשוט אליה. לכן, ניתן לנצל את המצב להתקנת גשרון מתכת נמוך קומה, רצוי בעיצוב מעוגל על מנת לספק תוספת גובה שתאפשר להולכי הרגל ליהנות מנוף פנורמי מוגבה ויפה. עיצוב הקשת העגולה של הגשר יוצר מראה ייחודי גם למתבונן מהצד, לכיוונו.

טיפ לבחירת גשרון מתכתי מעל תעלת ניקוז או גשר אירי

במקרה זה, מומלץ לבחור גשרון מתכת שטוח בשל כך שמדובר על מקומות מאד עמוקים שנוצר בהם הפרש גובה. גשר אירי זה פיר עמוק באמצע דרך סלולה או מדרכה, ותעלת ניקוז מגיעה לעומקים עמוקים. מומלץ לבחור גשרון מתכת שטוח, במקרה כזה, ולאפשר לעוברי האורח הליכה נוחה וללא הפרש גבהים רם מדי. בנוסף, אורכו של גשר כזה צפוי להיות קצר, מה שמראש יגרום לגשר קשתי להתאים פחות מבחינה מרחבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!