טלפון : 09-9588785                        
                        פקס:09-9588784                          
       דוא”ל:buletz1234@gmail.com
כשמדובר על ריהוט רחוב ועיר, מדובר בראש ובראשונה בנגישות לאזרח ולמטייל. עיר שיש בה כבישים החוצים כבישים תחתונים פעמים רבות, או שעובר בה נהר עם מספר נקודות הצטלבות חייבת להיות מטופלת בתשתיות מתאימות של גשרוני עץ גשרון עץ משמש להמון מטרות. הוא גם מיועד להולכי רגל המעוניינים לחצות גדת נהר אחת למשנתה, הוא גם חוצץ בין כבישים ודרכים קטנות ובינוניות והוא גם מסייע בתעבורה מעל מכשולי נומך שנוצרו בעיר, למשל גשרים איריים (בורות בצורת גל סינוס שבעגה האדריכלית נקראים גשרים איריים כדי לציין שהם הפוך מגשרים. במקום שהם מגביהים את מיקומו של הולך הרגל הם מנמיכים אותו).

טיפ לקביעת עיצובו של הגשרון

עיצוב גשרון עץ צריך להיעשות בעצה אחת עם אדריכל העירייה. חשוב להתייחס לנקודות כמו עובי הגשר ביחס למרחב והצבעים השולטים בו כרכיב תנועה מעץ. ניתן לבסס עיצוב גשרון עץ על גוון בהיר או כהה, עם ביקועים או במרקם חלק. מומלץ לספק לאדריכל הנוף עמו אתם עובדים תמונה של מיקום הגשרון המיועד על מנת להציב שם את ההתקן המתאים ביותר בהיבט הדקורטיבי.

טיפ לקביעת צורתו של הגשרון

בדרך כלל, יש לקבוע אותה בהתאם לתמונה הקיימת. ישנם מקומות בהם יש ערך לגשר חצי עגול מוגבה, למשל אם מדובר בתנועה מעל אזור שטוח כמו נהר או כביש. אבל כאשר הגשר צריך לכסות מעבר מעל בור או גשר אירי, הצורה העגולה לא רק שלא תתאים, היא תגרום להרגשה מסוימת של חוסר יציבות בשל הפרשי הגובה בין הבור למרום הגשר. לכן, שם נהוג לשים גשרון עץ שטוח.

טיפ לעיבוי הגשרון בפרזול

ניתן לעבות גשרון עץ עם גדר צד או עם קירות עץ תואמים. מומלץ לבחור עיבוי שישתלב עם מראה הגשר, ואם הוא מגיע עם מעקה, ייתכן כי השארת הגשר כמו שהוא תהווה את הצעד הכי נכון עבורכם. מומלץ לעבוד עם אדריכלי נוף מנוסים ולבחור על פי הצרכים העיצוביים של מיקום הגשר. בדרך זו תוכלו להבטיח כי מה שתבחרו יתאים בדיוק וישתלב במרחב ככפפה ליד. מאד מומלץ להקפיד על עיצוב חד כתער על מנת לספק לתושבים ולאורחים את המראות היפים ביותר כשהם חולפים ליד הגשר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!