טלפון : 09-9588785                        
                        פקס:09-9588784                          
       דוא”ל:buletz1234@gmail.com
ספסל מתכת עירוני יוצר במרחב מציאות חדשה, מהנה ומענגת, בה ניתן לנוח אחרי רכיבה מאומצת באופניים, לשבת אחרי יום עבודה עמוס בפארק, ולבלות עם המשפחה והחברים. כיצד מומלץ לגבש את עיצובו של ספסל מתכת במרחב העירוני או המושבי? הכירו את הדרך לספק לרשות המקומית את כל מה שהיא צריכה בשביל ליצור מציאות במרחביה הציבוריים.

ספסלי מתכת מביעים אמירה ערכית ועיצובית

הספסל אינו משמש רק לישיבה. עיצובו מביע מסר סמוי מתבקש. לדוגמה, ספסל עם ידית אחיזה במרכזו, המיועד ל- 2 יושבים, הוא ספסל שנועד למנוע מצב של היאחזות קבע על ידי דרי רחוב, במצב שינה. על ספסל ללא משענת ניתן לשבת רק זקוף, ללא אפקט שעון. לכן, עיצוב ספסל מתכת אינו רק עניין דקורטיבי אומנותי, אלא נושא עמו ערך פונקציונאלי שמתכננו מבקש להעביר.

תכנון דקורטיבי של הספסלים

מאד חשוב לתכנן את עיצובם של ספסלי מתכת על בסיס עיצובו העכשווי של המרחב. התייעצות עם אדריכל נוף אינה בגדר שאלה, במקרה כזה. ספסל מתכת הוא אחד מהרהיטים המורכבים במרחב העירוני, ולכן בחירתו הסופית צריכה להיות מקצועית וללא פשרות בהיבט האדריכלי.

תכנון יסודי של צבע וצורה לספסל

גיבוש מראה סופי של ספסל מתכת מתבסס על צבע וצורה. על אף כי זו משימת בחירה לאדריכל, מומלץ שגם אתם תכירו את הסוגיות השונות, כאחראים מטעם המועצה המקומית. ניתן לבחור ספסל בצבע בהיר או כהה, אפור מתכתי טבעי או צבוע בגוון כלשהו. חשוב להתאים את הגוון לצבעי המרחב על מנת ליצור תאימות ויזואלית מוצלחת. בנוסף, חשוב להשקיע בבחירת צורת הספסל על מנת שתשתלב עם צורות המרחב ולא תיצור חריגה מהן.

תכנון פרספקטיבה דקורטיבית

פרספקטיבה דקורטיבית היא השלב בו בוחנים את עוביו של ספסל המתכת המיועד לבודקים האם הוא מתאים לשילוב במרחב. אם המרחב הוא מקום של נופים רחבים, מאד מומלץ לבחור ספסל עבה. אבל, אם מדובר במרחב צפוף שנראה כמו פרוזדור, למשל קרן רחוב עמוסה, מומלץ לבחור ספסל דק המשתלב עם הנוף הצפוף ומוטמע במרחבו ללא חריגות. בכך, אתם מבטיחים כי ספסל מתכת נבחר תמיד ישתלב במרחב המיועד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!