טלפון : 09-9588785                        
                        פקס:09-9588784                          
       דוא”ל:buletz1234@gmail.com
אחד המבנים המעוצבים ביותר במרחב העירוני הוא הגזיבו. סככה מעוצבת בפורמט עגול או קודקודי. הסככה בנויה לאורך, כשלרוב – ממדיה צרים, אף על פי שישנם גם גזיבו’ז רחבים המשמשים ככיתות לימוד מאולתרות. מהם שימושי הגזיבו והיכן נהוג להציב אותם במרחב העירוני?

התקן הצללה בפארק

בדרך כלל, יהיה זה התקן הצללה שניתן להגיע אליו אחרי הליכה רציפה בדשא או בשטח מסותת בפארק. ההתקן, שמשתלב עם המרחב הטבעי היפה מציע לאורחים מקום ישיבה מדוגם ומעוצב עם מיטב הפיתוחים הדקורטיביים. העלייה לגזיבו מתאפשרת באמצעות 4-5 מדרגות צד.

התקן הצללה במדרחוב

שימוש נוסף שנעשה בגזיבו הוא במדרחוב העירוני. לרוב, יהיה זה בקצהב של מדרחוב, בסוף קו הליכה או בתחילת רחוב הולנדי. השילוב בין האבנים המסותתות של הרחוב (שבשונה מאספלט, מביאות את האותנטיות למרחב) לבין הגזיבו יוצר מראה ייחודי המאפשר למתבונן לנוח מהנופים המודרניים הצפויים והמוכרים לו. זה כמובן עושה חשק לשבת ולהתרגע בתוך ההתקן המעוצב והמעניין.

התקן הצללה בטיילת

טיילת, שהיא כבר מקום מרכזי יותר, לרוב ליד חופי ים או בצלע הר היא מקום נפלא לשים בו גזיבו. הוא מספק הצללה לבאי חוף הים, ומאפשר ליהנות מישיבה נוחה אחרי הליכה רצופה ומאומצת בשיפולי ההרים. עם גזיבו, גם אתם יכולים ליהנות מנופים עוצרי נשימה ומישיבה מפנקת בתוך אחד מהתקני ריהוט הרחוב הכי מעוצבים שניתן להבחין בהם.

שימוש פרקטי בגזיבו

גזיבו גדול עם ספסלים היקפיים יכול לשמש ככיתת לימוד. בבתי ספר לא מעטים מוציאים לעתים תלמידים ללומד בגזיבו ייעודי עם לוח זמין במרכזו. גזיבו קטן יותר יכול לשמש לכינוסים ומפגשים קטנים בין חברים, מכרים ולצרכי עסקים. הגזיבו מאפשר לכם להכיר את העיר בה אתם מתנהלים ולנהל במרחב החיצוני שלה את שגרת יומכם.

המלצות לבחירת גזיבו

מומלץ להתבסס על גזיבו מעץ אותנטי, או בציפוי מתכת אלחלד. חשוב לבחור את הגזיבו בהתאם לעיצוב המרחב. יש להיעזר באדריכלי נוף בהתאם לצורך על מנת לגבש בחירה שתיראה כמתאימה באופן ניכר למרחב המבוקש. בכך, אתם לא רק מבטיחים התקן הצללה שימושי אלא גם מבנה מעוצב שיחדד את הדקורציה הפנורמית הנראית למתבונן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!