תכנון פרגולות בחצרות וגינות

 
פרגולות הן אמצעי הצללה מודרניים הנדרשים להצללה בחצר. ניתן לספק את ההצללה גם באמצעות גזיבו אותנטי. במידה ואתם נוטים אחר פרגולה, להלן מספר כלים תכנוניים חשובים שיסייעו לכם למצוא את ההתקן הנכון ביותר עבור החצר שלכם.

גיבוש מבנה הפרגולה כנדרש


מבנה הפרגולה מבוסס על תלייה בלבד, ללא עמודים, כשהגג מחובר ל- 2 מיתרי מתכת חזקים ועמידים, או על בסיס 2 עמודים וחיבור קיר. ניתן גם לבחור פרגולה שלה 4 עמודים למיקום רחוק מהקיר עבור חצרות גדולות במיוחד. חשוב לגבש את מבנה הפרגולה בהתאם לגודל החצר על מנת להבטיח שתהיה לכם הקצאת מקום רחבה גם לאחר ההתקנה. באשר לגג הפרגולה, ניתן לבחור דגם חשמלי בו אפשר לווסת את התריסים עם שלט רחוק, או דגם קבוע בו התריסים של הפרגולה נשארים קבועים.

 
 
 
 
 
 

תכנון עיצוב הפרגולה


כפי שהסברנו בפתיחת המאמר, הפרגולה היא אלמנט עיצוב מודרני. ברם, יש לא מעט פעולות עיצוב שכדאי להכיר ולוודא שאתם עושים לפני הבחירה: ראשית, קביעת צבע הפרגולה. לא לכל חצר – פרגולה שחורה או בצבע כסוף תתאים. ניתן לגבש גם פרגולה בצבע עץ בחצרות בהן המראה מעט יותר אותנטי. שנית, חשוב לגבש גם פרספקטיבה: פרגולה עבה עם עמודים עבים וחזית-גג עבה צריכה להיות מוצבת בחצר גדולה בעוד פרגולה דקה צריכה להשתלב בחצר קטנה על מנת ליצור את התאימות העיצובית המושלמת.

חיבור נכון של הפרגולה בגג וברצפה


החיבור התקני של פרגולות צריך להתבסס על ריתוך. בקרב ספקי פרגולות רבים, החיבור מתבצע באמצעות בורגי קידוח, וכל עוד הפרגולה קטנה זה אכן תקני ונכון. אבל בפרגולה גדולה, המסגרת והזיזים שמחברים אותה לקרקע חייבים להיות עשויים מפלדה והחיבור חייב להתבצע בריתוך. גג הפרגולה עשויה להיות גג עץ או אלומיניום. כל עוד ישנה מסגרת פלדה מסביבו הוא מאובטח וניתן לשימוש מעשי בפרגולה שלכם.

יישום בחירת הפרגולה


את בחירת הפרגולה מומלץ ליישם באמצעות הדמיית מחשב של חברת תשתיות גינה. בחברה זו ניתן ליהנות מעיצובים שונים של פרגולות ולמצוא בקלות את זו שתכננתם ועיצבתם זה מכבר. חשוב לעיין במפרט הטכני שלה לווידוא סופי של הגוון ומידת העובי: אל תסתמכו על התמונה בלבד.