עצות עשה ואל תעשה בבחירת פתרונות הצללה ביהוד ונווה מונסון

 
תחום פתרונות ההצללה הוא אחד מהמרתקים בישראל, במיוחד אם אתם מיהוד ונווה מונוסון שבלב גוש דן. אזור זה, שידוע כאחד החמים והשמשיים בישראל, מצריך את הדיירים להתמגן מכך. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת בחצר הבית היא באמצעות פתרונות הצללה ביהוד ונווה מונוסון. במקבץ טיפים זה תוכלו לדעת בדיוק מה לעשות ומה כדאי שלא לעשות כשבוחרים פתרונות הצללה שכאלה.

אל תבחרו בפרגולה מחומר מבודד שהרכבו אינו ידוע לכם; כן מומלץ לבחור פרגולת עץ טבעי


אמנם רוב החומרים המבודדים לפרגולות נראים כמו עץ, אבל זה לא אומר שזה באמת עץ. על מנת לוודא שאתם בדרך הישר, את הרכישה יש לבצע בחנות פתרונות הצללה בעלת ידע בוטיק בעץ נגרייה או יבואני עץ ידועים. עץ טבעי מכיל צפיפות חומר גדולה יותר מאשר במבודדים מלאכותיים, ולכן הוא קשיח יותר. יחד עם זאת, גם עץ טבעי עובר סינתזה מלאכותית לפני שהוא נבנה בפועל עבורכם כלקוחות. הוא עובר אימפרגנציה ושימון דו צדדי לחיזוקו. אל תחששו לבדוק כי זה כך גם במקרה שלכם. הדבר נבדק באמצעות פנייה לנציגי המכירה בחנות בשאלה זו.

 
 
 
 

אל תבחרו בפרגולה שכל חלקיה עשויים אלומיניום; בחירה בפרגולת ברזל עם גג אלומיניום אפשרית


המתכת היא אמנם החומר החזק ביותר בפרגולות, אבל תלוי איזו. אם את ההשראה לקנות פרגולה מתכתית לקחתם מחבר קרוב, כנראה שהוא עשה עבודה טובה מאד בבחירת המוצר. הכלל הבסיסי שלה, לא קונים פרגולות עם 100% עשייה מאלומיניום. בפועל זהו חומר עם צפיפות חומר קטנה ועל כן הוא חשוף לגמישות ולעיקום. ברוב המקרים, פרגולה מברזל תהיה זו אשר תתאים, עם גג עשוי אלומיניום לשם ליטוש עיצובי מפואר.

בחירת פרגולה עם גג קבוע – פחות אטרקטיבית; בחירה בפרגולת רפפות – יתרון


ההבדל בין השניים הוא שבעוד פרגולה עם גג קבוע אינה ניתנת לוויסות אור, פרגולה עם גג רפפות ניתנת אף ניתנת לכך. רפפות הם תריסים המדמים תריסים של חלון. בשל כך שהם נמצאים בגג הפרגולה, פתיחתם מכניסה אור שמש בוויסות. בכך, הם מהווים אמצעי לאספקת תאורה טבעית לפרגולה. בחלק מדגמי פתרונות הצללה ביהוד ונווה מונוסון ניתן לשלוט בגג עם בקר חשמלי, ובחלקם – השליטה מתבצעת באמצעות מכניקה פשוטה.