עיצוב פרגולות בעץ גושני ואיפאה

 
ללא ספק, אחד האתגרים הגדולים שבעיצוב הביתי הוא עיצוב פרגולות בעץ גושני ואיפאה. מהם העצים בסגנונות אלו? במה הם מהווים יתרון על עצים אחרים? כיצד ניתן לעצב את הבית באמצעות פרגולות מעצים אלו?

עצים כמו איפאה ועץ גושני הם עצים אשר רמת עמידותם למים, לחות ומפגעי סביבה היא הגבוהה ביותר. הם כל כך עמידים לתופעות אלו עד שבממוצע יש עליהם 6-7 שנות אחריות נגד ריקבון. העצים מתאימים לכל מי שרוצה לעצב באופן כפרי/עתיק את ביתו מבלי לחשוש מתחלואות העץ כחומר שמוצב בחוץ: חשיפה לטרמיטים ותולעי עץ. להלן מספר טריקים נחמדים לעיצוב הבית באמצעות פרגולות מעץ גושני ואיפאה.

הכינו את החצר, המרפסת וכל מקום אחר בו מוצבת הפרגולה עם אמצעים

להעצמה עיצובית בעץ
אמצעים אלו הם התקני עור, נחושת חומה, וכל רכיב אחר שמזכיר את העץ בצבע ובגוון. מקובל לבחור מערכות ישיבה מעור חום במתכוון כדי לקשר בין המראה שלהן למראה העץ. כמו כן, אם יש גדר בחצר – מקובל שהיא תהיה עשויה ממתכת בצבע חום, דומה ככל האפשר לעץ, ואפילו התקנת גדר מעץ אמתי. בתחום כמו מעקה בטיחות במרפסת הדבר אף אקוטי יותר שכן הקרבה לפרגולה גדולה יותר.
 
פרגולה מעץ גושני ואיפאה
 

הזמינו התקנה לפרגולות

בין אם החנות מתירה לכם להרכיב לבד את הפרגולות, ובין אם היא מחייבת הזמנת טכנאי, כדאי להזמין התקנה. במקרים נדירים מספקת החנות הוראות כמו "התקן פרגולות – עשה זאת בעצמך" וכמובן שבמקרים כאלו, כאשר יש מחויבות של החנות להצלחת ההרכבה בסיכוי גבוה, ביצוע עצמי הוא יוצר מכדאי, וחוסך עלויות. מנגד, התקנה על ידי בעל מקצוע – לרוב מדויקת יותר, ומשרה ביטחון ועמידות.

עצים חלשים מהעץ הגושני והאיפאה – שעברו תהליך חיזוק מלאכותי. האם זה כדאי?

זה חוסך בעלויות אך לא בהכרח כדאי. אותם תהליכי חיזוק מלאכותיים הם תהליכים ביוכימיים אשר מבצעים סינתזה לעץ ומחזקים אותו הלכה למעשה. התהליכים הללו צופנים בחובם לא מעט תופעות לוואי כולל ריחות לא נעימים לזמן ארוך מרגע הקנייה והאספקה. עצה שלנו: קנו את הדבר האמתי – עץ שהוא באמת חזק, ובאמת נועד, באופן טבעי, להצבה בחוץ והתמודדות עם איתני הטבע על כל סוגיהם.