סוככים ופרגולות

 
אחת הבעיות הנפוצות של בעלי עסקים רבים היא ההתמודדות עם איתני הטבע. בעלי מסעדות, בתי קפה, פיצוציות או חנויות רחוב אחרות נאלצים להתמודד עם הידלדלות מספר הלקוחות בימים גשומים, כמו גם בימי חמסין חמים. המשמעות עבורם היא אובדן משמעותי של הכנסות.

גם דיירים בדירות ובבתים פרטיים נאלצים להתמודד עם בעיה דומה. אנשים רבים לא יכולים לנצל עד תום את המרפסת, החצר או הגינה שבביתם רק בגלל קרני השמש היוקדות או גשם זלעפות. בדירות מסוימות קרני השמש חודרת במלוא עוצמתה דרך חלון הסלון והופכת את השהיה בו בשעות אחר הצהריים או הבוקר לבלתי אפשרית.

סוככים - גם לבתים פרטיים וגם לבעלי עסקים


כיום, גם לבעלי עסקים וגם לדיירים בעלי גינה, חצר, מרפסת או חלון שפונה אל השמש יש פתרון יעיל, פשוט וזול – הסוככים. סוככים הם אמצעי הצלה בפני שמש ובידוד בפני גשם. סוככים יכולים לספק גם הגנה עילית וגם הגנה צידית, ובכך להוות פתרון מושלם למרפסות של דירות, חצרות של בתים, מרפסות של מסעדות ובתי קפה וכקירוי והגנה לחנויות רחוב אחרות. סוככים המספקים גם הגנה צידית יכולים גם ליצור פרטיות שכן הם משמשים כאמצעי קירוי.

סוגי סוככים

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של סוככים. ישנם סוככים קבועים, העשויים לרוב משלד מתכת או אלומיניום ומכיסוי העשוי מבד שמשונית. דוגמא נפוצה לסוכך קבוע הוא סוכך גלי העשוי מברזל מגולוון, המיוצר בעבודת יד ונחשב לסוכך דקורטיבי במיוחד. מרבית הסוככים הם סוככים שאינם קבועים, הניתנים לקיפול או להזזה על מסילה.

כאן נפוצים במיוחד סוככי מרקיזה מתקפלים, העשויים משלד אלומיניום ומבד דראלון או שמשונית. אלו סוככים הניתנים להפעלה ידנית או חשמלית, שמעניקים הצלה וכיסוי בתקרה, בצדדים ובחזית. בחורף – הם מעניקים בידוד מושלם מפני גשם ורוחות, ובקיץ אפשר לפתוח את הצדדים והחזית ולהסתפק בהצלה בלבד.

סוג נוסף של סוככים מתקפלים הוא סוככי זרועות. הייחוד של סוככים אלו הוא שניתן לשנות את הזווית שלהם בהתאם לזווית קרני השמש המשתנה לאורך היום. לסוככים אלו ניתן להוסיף תוספות, כמו: גגון, מסך קדמי בחזית ועוד. סוככי מסך הם סוככים מתקפלים המתאימים יותר לבתי עסק, למסעדות ולחנויות רחוב. אלו סוככים העשויים מבד שנמתח לרצפה באמצעות משקוליות. בסוככים אלו בדרך כלל יש חלון שקוף וניתן גם להדפיס עליהם את לוגו העסק או מסרים פרסומיים אחרים. כאשר אין צורך בסוכך, אפשר לגלגל אותו לתקרה.

?סוככים או פרגולות


לכאורה, סוככים ופרגולות עונים בדיוק על אותם צרכים. גם פרגולות מספקות הצלה מפני שמש או בידוד מפני גשם. ההבדל העיקרי בין השניים הוא בחומרי הייצור: פרגולות מיוצרות מחומרים חזקים ועמידים יותר כמו עץ, אלומיניום או שילוב של עץ ומתכת אחרת, ואילו סוככים עשויים מבד דראלון או כיסוי שמשונית. הבדל נוסף הוא שפרגולות אינן ניתנות לקיפול או להזזה כמו מרבית הסוככים והקמתן דורשת בניית תשתית. כפועל יוצא, פרגולות הן גם יקרות יותר מסוככים, והתקנתן דורשת עבודה רבה וארוכה יותר.

לסיכום, סוככים הם פתרון אידיאלי עבור כל מי שמחפש פתרון יעיל, ארעי וזול יחסית להגנה מפני השמש או הגשם. סוככים יאפשרו לכם ליהנות מהמרפסת או החצר הביתית, ולבעלי העסקים שביניכם הם יאפשרו ללקוחות להגיע לעסק בכל מזג אוויר.