סוגיות חשובות לגבי פרגולות חשמליות לחצרות וגינות

 
פרגולות חשמליות עשויות להיות תלויות, מבוססות על 2 עמודים או מבוססות על 4 עמודים. במאמר זה נסקור את שלושת סוגי הפרגולות ונלמד מהם היתרונות של כל אחת מהן ולאלו סוגי גינות וחצרות הן מתאימות. חשוב לקרוא מאמר זה עבור כל מי שמתכנן הצבת פרגולה בחצרו.

פרגולות חשמליות תלויות


פרגולות ללא עמודים המיועדות לחצרות קטנות במיוחד. הן לא מצריכות תשתיות מקום רצפתיות בכלל היות ואין עמודים. החיבור מתבצע באמצעות זוג מיתרים עבה מהחלק החיצוני של משטח הגג לכיוון קיר החציצה עם הבית. ניתן לווסת את התריסים של הפרגולה כדי לקבוע את עוצמת אור השמש שתיכנס אליה. ניתן לקפל את גג הפרגולה בחורף כאשר הוא לא בשימוש.
 
 
 
 

פרגולות חשמליות על 2 עמודים


פרגולות המיועדות לחצרות בגודל בינוני. זוג העמודים הקדמי של הפרגולה דורש מקום, אך בגדול הפרגולה חוסכת לכם במשאבי שטח היות והיא צמודת קיר, מה שמשאיר את עיקר החצר לרשותכם. הפרגולה מאפשרת ויסות של התריסים לצורך קביעת עוצמת אור השמש בתוכה.

פרגולות חשמליות על 4 עמודים


פרגולות המיועדות לחצרות הגדולות. הן לא תלויות בשום קיר ועומדות בפני עצמן על 4 עמודים. הגג יכול להיות אמנם עשוי עץ או אלומיניום אבל החיבור של המסגרות לגג, ושל העמודים לרצפה נעשה בריתוך ולא בהברגה. כמו כן, חומרי החיבור, לרבות המסגרת הם פלדה יצוקה בכל מצב, למניעת חוסר יציבות. תמורה זו מאפשרת לכם לבחור פרגולות חשמליות גדולות ולא להסתפק רק בדגמים קטנים. משווקי פרגולות אלומיניום המשתמשים בשיטת ההברגה כחיבור מוכרים רק דגמים קטנים וקלי משקל בהם רף הבטיחות התקני מאפשר חיבור שכזה. הפרגולות ניתנות לוויסות הגג כדי לקבוע את עוצמת אור השמש בתוכן.

בחירה פרקטית של הפרגולות


הבחירה נעשית בהדמיית מחשב של חברת תשתיות לחצרות וגינות פרטיות. בהדמיית המחשב ניתן לאתר בקלות את הפרגולה מהסוג הנדרש לחצר שלכם. במידה ואתם סגורים על אחד מהדגמים, לפני שתבחרו אותו, חשבו לקרוא בעיון מה אתם מקבלים: מהו הצבע המדויק של הפרגולה (תמונה עשויה להטעות) והאם מידת העובי מתאימה לחצר? בחצר גדולה מומלץ שתהיה פרגולה עבה ובחצר קטנה – פרגולה דקה לשמירה על היחסיות בין האובייקט למרחב כדי להימנע מעיצוב מגושם.