טיפים לתכנון נכון של פרגולות בחצרות ובגינות

 
מעוניינים לדעת כיצד לגבש בחצרות בתיכם פרגולות מתאימות? במאמר טיפים זה אנו סוקרים את האפשרויות שלכם לבחירת פרגולה פונקציונאלית ומרהיבה ביופייה. חשוב להבין כי תשתית זו הנה מודרנית במהותה. בשונה מהגזיבו האותנטי, הפרגולה היא אלמנט עיצובי מודרני משום שהוא מבוסס על צורת מבלנית וגג תריסים, ביטוי מינימליסטי מחד וחד מאד מאידך כמצופה מהמודרניזם העכשווי. מהם מהלכי התכנון שמומלץ להכיר בפרגולה שלכם? להלן כל מה שתצטרכו לדעת בנושא.

תכנון המבנה בהתאם לחצר


לפרגולות – מבנה שונה המשפיע על סוגים שונים של חצרות. המבנה הבסיסי ביותר הוא התלוי. פרגולה תלויה אינה מכילה עמודים. הגג משודך לקיר באמצעות זוג מיתרים גמישים וחזקים המאפשרים את הקיפול שלו בחורף. כאשר הוא פתוח ניתן לווסת לו את התריסים באמצעות בקר חשמלי. לחילופין, ניתן לבחור דגם לא חשמלי בוויסות, בו הגג נשאר קבוע, אך ניתן לקיפול בחורף. פרגולות למרחבים גדולים יותר מבוססות על עמודים. פרגולה של 2 עמודים צמודת קיר מאפשרת תמיכת עמודים קדמית ופרגולה של 4 עמודים מאפשרת התמקמות רחוק מהקיר. בשני המקרים ניתן לבחור בין דגם שאפשר לווסת לו את התריסים באמצעות חשמל לבין דגם קבוע.
 
 
 
 
 
 

גיבוש העיצוב על פי מבנה החצר


העיצוב הנו מודרני, כפי שהסברנו בתחילת המאמר, בשל התצורה המלבנית העכשווית של ההתקן. אבל ניתן לבצע מספר שינויים דקורטיביים בהתאם לחצר שלכם. אם החצר מבוססת על תשתיות עץ בעיקרה, ניתן לבחור פרגולות עץ. בתוך תחום המתכות, ניתן לבחור פרגולה שחורה, מטלית, אפורה או לבנה בהתאם לצורך. חשוב לשים לב גם לפרספקטיבה של הפרגולה, ולבחור דגם דק עבור חצר קטנה ודגם עבה עבור חצר גדולה להבטחת ההתאמה בין ההתקן למרחב החצר.

בחירת הפרגולה והסדרתה המעשית


פרגולות ניתן לבחור בחברה המשווקת מוצרי גן ותשתיות. חברה זו עוסקת בשיווק פרגולות מסוגים שונים ומאפשרת לכם למצוא בקלות את הדגם הנדרש עבור החצר שלכם. במידה וזיהיתם דגם זה, אל תמהרו לרכוש אותו לפני שעיינתם בדף המידע שלו ווידאתם כי הצבע שמופיע בתמונה הוא אכן הגוון האמיתי וכך גם מידות העובי של ההתקן. תמונה בלבד עשויה להטעות ולכן מומלץ לקרוא לפני שקונים, ואם אינכם בטוחים – ליצור קשר עם נציגי החברה.