טיפים לבחירת פרגולות חשמליות בשטחים חיצוניים פרטיים

 
במקבץ טיפים זה נלמד כיצד לבחור פרגולות חשמליות. האלמנט החשמלי בפרגולה מתבסס על 2 פעולות עיקריות, קיפול גג וויסות תריסים פנימי בגג. הפרגולה הראשונה נקראת פרגולה מתקפלת והשנייה – פרגולה מתכווננת. ישנן פרגולות שהן גם מתקפלות וגם מתכווננות, וישנן פרגולות שהן רק מתכווננות.

טיפ מס' 1 – קביעת מבנה הפרגולה


את מבנה הפרגולה מומלץ מאד לקבוע על פי גודל החצר. בחצר מאד קטנה שאין בה מקום רב מומלץ לבחור פרגולה מתקפלת ללא עמודים, על בסיס זוג מיתרים להצבה אלכסונית. המיתרים מוצבים אלכסון בין הגג של הפרגולה לבין הקיר ומאפשרים את קיפולו של הגג. ניתן לבחור בדגם גג קבוע או דגם מווסת המאפשר לכם גם לשלוט בתריסים ולכוונן אותם. בחצרות יותר גדולות ניתן לבסס פרגולות על עמודים, ולבחור דגם קיר על 2 עמודים לחצר בגודל בינוני או דגם 4 עמודים ללא קיר לחצר גדולה.

 
 
 
 

טיפ מס' 2 – קביעת העיצוב של הפרגולה


את עיצוב הפרגולה מומלץ לעשות באמצעות קביעת 2 פרמטרים: הצבע והפרספקטיבה. צורת הפרגולה היא צורה מלבנית מודרנית, בשונה מגזיבו שניתן לשלוט בצורה שלו גם בדפנות וגם בגג במהלך הבחירה. המשמעות: מדובר בהתקן מלבני עם גג תריסים כמעט בכל דגם. ניתן להתאים לו צבע עץ או צבע מתכתי או גוונים מלאכותיים אפורים, לבנים או שחורים. בעבור חצר גדולה מומלץ לבחור פרגולה עבה בעוד בחצר קטנה חשוב שתהיה פרגולה דקה שלא תבלוט באופן מגושם מדי אלא תשתלב כנדרש במרחב של החצר.

טיפ מס' 3 – בחירה מעשית של הפרגולה


את הבחירה והרכישה המעשית של הפרגולה מומלץ לעשות בחברת תשתיות גן וחצר המשווקת פרגולות חשמליות. חלק מהדגמים ניתנים לקיפול גג מלא וחלק רק לוויסות התריסים. חשוב לבחור בפרגולה שעונה על הדרישות שלכם ומתאימה לגודל החצר אותה אתם מבקשים לטפח. כשאתם מוצאים את הדגם שתוכנן על ידכם על פי מראה התמונה, אל תמהרו לרכוש לפני שעיינתם לעומק בדף המידע, הפנמתם מהו הצבע האמיתי של הפרגולה, היות והתמונה עשויה להטעות והבנתם מהן מידות העובי של העמודים ושל קדמת הגג כדי לוודא שבחרתם דגם שמתאים לשילוב ויזואלי בחצר שלכם.