טיפים לבחירת פרגולות אלומיניום לחצרות הבתים

 
פרגולות אלומיניום בימים אלה נחשבות מאד מבוקשות מסיבות רבות: הן עמידות כל ימות השנה, כולל בימי הגשמים, וחשוב לא פחות: הן לא חייבות להיות אפורות או כסופות. הגוון שלהן מבוסס על צביעה איכותית שגורמת לה להתמזג עם הפרגולה ולהעלים לחלוטין את המוטיב המתכתי המקורי עבור מי שזקוק לכך בחצר או בגינה שלו. כיצד מומלץ לבחור פרגולות אלומיניום? להלן כל מה שתצטרכו לדעת בנושא.

ודאו שמסגרת גג הפרגולה עשויה פלדה


האלומיניום ניחן אמנם ביתרון של אי צבירת חלודה וקורוזיה, אבל פרט לכך חשוב להבין שיש לו חסרונות כשהוא עומד בפני עצמו: הוא חלול ועלול לצבור מים בתוך הפלטה בשל כך. כמו כן, צפיפות החלקיקים בו קטנה, מה שאומר שמדובר בחומר קל משקל שעלול להינזק ללא פלדה שתגן עליו. לכן, חשוב לוודא שמדובר בגג ממוסגר, ושהמסגרת עשויה פלדה חזקה.

 
 
 
 

ודאו שחיבורי הפרגולה מתבצעים באמצעות ריתוך


יצרני פרגולות לא מעטים פשוט לא משווקים פרגולות גדולות, אלא אך ורק קטנות ולעתים כאלה שמכסות שטח כה קטן עד כי הוא לא פוגש את דרישות התכנון שלכם. הודות לכך, מדובר בפרגולה קלת משקל בה ניתן לחבר עם בורגי קידוח את פרופילי האלומיניום. בהזמנת פרגולות גדולות ובינוניות בגודלן, חשוב לוודא שחלקי האלומיניום מחוברים אך ורק לחלקי פלדה ולא לחלקי אלומיניום אחרים, ושהחיבור מתבצע באמצעות ריתוך.

תכננו את מבנה הפרגולה


למבנה הפרגולה משמעות מיוחדת: הוא עשוי להיות מבוסס על 4 עמודים, מה שיתאים בדרך כלל לחצרות מאד גדולות, על 2 עמודים למתחמים קטנים יותר, כשהחלק האחורי של הגג מחובר לקיר, או ללא עמודים, כשהחיבור מתבצע באמצעות מיתרים עליונים לחצרות הקטנות ביותר. מומלץ לגבש את תכנון המבנה גם בגג ולהחליט האם הוא יהיה קבוע או עם תריסים שניתן לפתוח ולסגור לשם ויסות אור שמש.

גבשו את עיצוב הפרגולה


עיצוב הפרגולה ניחן בלא מעט פרטים. העיקריים שבהם: צבע, צורה ועובי נדרשים. הצבע מצביע על התאמה לחצר הבית או על שאיפה עיצובית שתבקשו לחולל, לפיה הפרגולה תיראה מודרנית או בעיצוב אותנטי. הצורה תהיה בדרך כלל מלבנית אך ניתן להגות רעיונות מקוריים לעיצוב גג עגול, קשתי וכד'.