הפתרון הסמוי - פרגולה כפתרון הצללה מושלם

 

פרגולות כפתרון הצללה ייחודי

מדוע זה כך? מה מאפיין פרגולות ומבדיל אותן מסוככים ומרקיזות? מדוע פרגולות נחשבות לפתרונות ההצללה הטובים ביותר בשוק כיום?

פרגולות הן פתרונות ההצללה הייחודיים שניתנים לוויסות וכיוון קל – הן בצורה מכנית והן בפורמט חשמלי. ניתן לצרוך פרגולות עם תריסים שמקל עגול וארוך מוכנס לתוך מגרעת בגג שלהן ומזיז את התריסים, או עם מנגנון חשמלי שבלחיצת כפתור בשלט רחוק או בבקר קיר התריסים נפתחים. לעתים, ניתן למצוא מנגנונים שמקפלים את כל הגג לתוך פיר בקיר. בסוככים ומרקיזות ניתן למצוא אפקט זה גם, אך אפשרויות לוויסות תריסים לא קיימות בפתרון הצללה שכזה, ולכן בפרגולה יש הרבה יותר מצבי הצללה. מרקיזות מתאימות במיוחד למבנים קטנים כמו כספומטים בבנקים וחלונות קטנים של דירות בבניין.
 
פרגולה לבנה מעוצבת
 

בחירת הפרגולה בהתאם לצרכים הביתיים שלכם

אחד הצרכים החשובים שעליכם להכיר: האם הפרגולה מגנה על משטח ספציפי, או שאין חשיבות למיקום ההצבה? אם מטרת הקנייה היא הפרגולה עצמה, ואין חשיבות למיקום, מוטב מראש לבחור להגן על הפינה. יש שם קיר, זה מספיר כדי לשמש תומך לפרגולה, ויש עוד 2 עמודים נוספים מהצד השני כתמיכה. מסקנה: חסכון אדיר במקום בייחוד לחצרות הקטנות. במידה ויש מטרה לקניית הפרגולה: מקום מסוים המהווה נ.צ שיש להגן עליו, צריך לרכוש פרגולה של 4 עמודים, אלא אם כן אותו נ.צ הוא הפינה, ואז כמובן שמוטב לרכוש פרגולת קיר עם 2 עמודים. דוגמאות לנ.צ שצריך להגן עליו: בריכות שחייה, ומערכות ישיבה שאין כוונה לשנות את מיקומן בחצר.

בחירת משווק הפרגולה

משווק הפרגולה יכול להיות אחד מן השניים: או שזה ספק שגם מוכר לכם התקנה של המוצר או שזה ספק ששולח אתכם להרכיב את המוצר לבד. במקרה הראשון, על פי רוב, ההתקנה על ידי ספק מטעמו מותנית בהמשך תעודת האחריות ולכן אין לעשות כלום במוצר מרגע הגעתו אליכם, כולל לא לפתוח אותו. מנגד, ישנם ספקים שמתנהלים אחרת, והם מספקים כלים להרכבה עצמית של הפרגולה, ואפילו מציינים על האריזה ביטויים כמו "עשה זאת בעצמך". במקרה כזה חובה על הספק לציין בקובץ הוראות מפורט מהם הרכיבים שצריך שיהיו לכם מבעוד מועד, במידה ולא ניתן לספק אותם באריזה: מקדחה, פטישון, וכד'. יתרה מכך, צריך לספק את כל הברגים והמחברים הרלוונטיים ולהשתמש רק בהם בעת ההרכבה.