דברים שכדאי לדעת על פרגולות תלויות

 
פרגולות אלו אינן מכילות עמודים, אלא מבוססות על זוג מיתרים גמיש וחזק. המיתרים מאפשרים לקפל את הפרגולה לגובה הקיר באופן אנרכי ולפרוס שוב את הגג בעונות החמות בסוף כל חורף. מה מומלץ להכיר לפני שרוכשים את הפרגולה? להלן פרטי מידע שמאד כדאי לכם לקרוא לפני יישום מעשי של בחירת הפרגולות. מידע זה יסייע לכם להחליט לגבי ההתקן המתאים ביותר לחצר שלכם.

הפרגולות מבוססות על תשתית ויזואלית מודרנית


בשונה מהתקני הצללה מסורתיים כמו גזיבו, הפרגולה היא התקן מודרני. צורתו המלבנית, גג הרפפות ומבנה התריסים לא משאירים מקום לטעות: לפניכם עיצוב מינימליסטי עכשווי. האם הפרגולות עשויות להשתלב גם במרחבים פחות מודרניים עם גינות עץ ודקים? כן. בהמשך המאמר אנו מפרטים כיצד כל אחד יכול לבחור בקלות את הפרגולה התלויה שמתאימה לחצר שלו.
 
 
 
 

גיבוש מבנה הפרגולה


הפרגולה מבוססת על מבנה תלוי. המשמעות היא שאין עמודים, רק גג ומיתרי תמך עליונים. מבנה כזה משרת בעיקר את החצרות הקטנות, בהן אין מקום להצבת עמודים. מה כן כדאי לדעת על המבנה? לאפיין את סוג הגג הנדרש. לחלקנו עדיף שיהיה זה גג קבוע ללא שינויים למעט קיפול, בעוד שעבור חלקנו הגג צריך להיות מתכוונן. התריסים שלו ניתנים לכוונון, פתיחה, סגירה או העמדה בזוויות ביניים כדי לקבוע את עוצמת כניסת אור השמש.

תכנון עיצובי של הפרגולה


הפרגולה היא אלמנט עיצוב מודרני, אך מומלץ להכיר את אפשרויות הצביעה ואת מידות העובי האפשריות של ההתקן. צביעת הפרגולה אפשרית על בסיס עץ, מתכת, צבעים שחורים בזלתיים, אפורים ולבנים. עובי הפרגולה – מומלץ שיהיה דק כמה שאפשר עבור החצר הקטנה כדי להימנע מעיצוב מגושם שיבלוט יתר על המידה בהשוואה ליתר התשתיות הסמוכות.

בחירה מעשית של פרגולות תלויות


את הבחירה המעשית של פרגולות תלויות ניתן לבצע באמצעות הדמיית מחשב של חברת תשתיות גינה. הדמיית מחשב זו מאפשרת לכם למצוא את הפרגולה בהתאם לתכנון המבני והעיצובי המועדף עליכם. חשוב לבדוק היטב את המלל שמאחורי כל תמונה כדי להבטיח שהגוון הוא אכן הגוון שאתם רואים ועובי הפרגולה התלויה מתאים לחצר בגודל שלכם מבחינה ויזואלית.