דברים שכדאי לדעת לפני בחירת פרגולות עץ לגינות

 
עץ הוא חומר שמשרת צרכנים שבחרו לעצב בסגנון אותנטי או כפרי או גינתם. פרגולות עץ תקניות מתבססות על עץ במקומות הבולטים בגג, אבל החיבור נעשה באמצעות פלדה בלבד. יתרה מכך, גם החיבור של חלקי העץ לחלקי הפלדה וחיבור תשתית הפלדה לרצפה נעשה בריתוך ולא בהברגה על מנת לאפשר לצרכן לבחור פרגולות גדולות לשימוש בטוח ותקני. מה מומלץ לדעת לפני שמגבשים פרגולות עץ בחצרותיכם?

התאמת המבנה

מבנה הפרגולה הוא הבסיס לבחירה שלכם. תכנון מבני נכון חוסך גם במקום בשטח החצר וגם תורם להגשמת היעדים שלכם בתוכו. ניתן לבחור פרגולה ללא עמודים המחוברת לגג באמצעות מיתרים. סידור זה נועד לחצרות קטנות במיוחד בהן נדרשת פרגולה. בחצרות גדולות מעט יותר ניתן לבסס פרגולה על 2 עמודים. חשוב להבין שיש ביניהן גם הבדל פונקציונאלי: בעוד פרגולה ללא עמודים ניתנת לקיפול הגג, פרגולה על 2 עמודים מבוססת על גג קבוע. כך קורה גם בפרגולת 4 עמודים המיועדת לחצרות הגדולות ביותר. פרגולות 2-4 עמודים חשמליות מאפשרות ויסות תריסים באמצעות פתיחה וסגירה אלקטרוניות כדי לקבוע את עוצמת אור השמש שתיכנס להתקן.

 
 
 
 

גיבוש העיצוב

את גיבושה של עיצוב פרגולת עץ חשוב לעשות על פי החזון שלכם: מודרני או אותנטי. לרוב, פרגולה תהיה מבוססת על המודרניזם, משום שהיא רכיב מלבני עם תריסים, מה שמחזק תמונה זו. אבל ניתן להיות גם יותר יצירתיים ולקבוע עיצוב גג שאינו מלבני להגשמת מראה יותר אותנטי. נושאים נוספים שחשוב לאמוד אותם הם הצבע והפרספקטיבה. צבע הפרגולה משייך אותה לעיצוב המבוקש, מודרני (לבן או בהיר) או אותנטי (צבע עץ מקורי). פרספקטיבה של פרגולות עץ היא מדד העובי. אם הפרגולה עבה, היא מתאימה לחצר גדולה ואם היא דקה היא תתאים לחצר קטנה.

בחירת הפרגולה


פרגולות עץ ניתנות לבחירה בחברת תשתיות גן וחצר. חברה זו מספקת ללקוחותיה הדמיית מחשב אינטרנטית המאפשרת לבחור את הפרגולה המתאימה ביותר למרחב החיצוני. מומלץ לבחור פרגולות עץ בהתבסס על התכנון המבני והעיצובי אשר גיבשתם. הדבר יקל מאד את מציאת ההתקן המבוקש. בטרם בחירתכם, חשוב לקרוא את המפרט הטכני של הפרגולה כדי לוודא שהבנתם מהו הצבע שלה (תמונה יכולה להטעות לעתים) ומהן מידות העובי שלה בפועל.