בניית פרגולה

 
בניית פרגולה במרפסת או בחצר היא תוספת רבת ערך לבית, הן מבחינה שימושית והן עבור עיצוב החצר. היא יכולה לשנות כליל את מראה הגינה, ולהפוך חצר אחורית מוכת שמש וחסרת שימוש לפינת ישיבה ואירוח מזמינה, אטרקטיבית ומפנקת. אולם בניית פרגולה אינה עניין פשוט לביצוע באופן עצמאי.

תכנון ובניית פרגולות


בניית פרגולות מחייבת ניסיון, ביצוע קפדני, מכשור מתאים ותכנון הנדסי נכון, כדי לחשב במדויק את משקל הגג ולהתאים לו תמיכה ויסודות חזקים מספיק, עבור בניית פרגולה בטוחה. חברת בול עץ מספקת אנשי מקצוע מומחים בתחום עבור תכנון ובניית פרגולה.

קביעת מטרה


השלב הראשון הוא קביעת מטרות הפרגולה והשיקולים שיש לקחת בבנייתה: ייעודה של הפרגולה (האם היא נועדה עבור צל, הגנה מגשם, או כפריט עיצובי?), חומר הגלם הרצוי, גודל הפרגולה בהתאם לשטח הקיים, כיוון אור השמש בחצר, מידת ההצללה הרצויה, השתלבותה בעיצוב החצר והבית, התקציב הנתון עבור בניית פרגולה וכן הלאה.

לאחר קביעת פרמטרים אלו, יתכננו מומחי בול עץ בניית פרגולה המתאימה לרצונותיו של הלקוח. החברה מציעה פרגולות בשלל סגנונות ועיצובים, כולל "פרגולה מרחפת" (דגם AIR-גולה), ממתכת ומעץ מסוגים שונים. בניית פרגולה מעץ מספקת מראה טבעי יותר, ידידותי לסביבה, אותו ניתן גם לשלב עם דק עץ תואם. בול עץ מציעה מגוון סוגי עץ עבור בניית פרגולה – עץ גושני, איפאה ועוד. בניית פרגולה ממתכת (אלומיניום) מספקת פרגולה מודרנית יותר, פחות כבדה ועמידה מאוד. ניתן כמובן לשלב בין החומרים. לאחר השלמת תכנון בניית פרגולה, תבוצע הדמיית מחשב שבעזרתה יוכל הלקוח לראות כיצד תיראה הפרגולה המוגמרת, ואיך ישתלב עיצובה במראה הבית והחצר.

היתרון של בניית פרגולה על ידי חברת בול עץ אינו רק בהפקדת התכנון והבנייה בידי מומחה. חברת בול עץ מספקת לא רק את העבודה, אלא גם את חומרי הגלם עד הפרט האחרון, בעזרת מסגריה ונגריה השייכות לחברה, וללא קבלני משנה. לאחר התכנון האישי של הפרגולה, תועבר התוכנית אל המסגרייה ו/או הנגרייה לביצוע והכנת רכיבי הפרגולה במדויק על פי ההזמנה המבוקשת. בעזרת הנגרייה ניתן להוסיף לאחר בניית פרגולה גם אדניות, דקים ומוצרי עץ תואמים, ליצירת מראה מעוצב מוגמר באופן מושלם.

השלב הפיזי הראשון של בניית פרגולה הוא יציקת היסודות וקביעת עמודי הפרגולה – למעט בפרגולת Air-גולה המרחפת שלנו, התלויה באוויר על גבי מסגרת מתכת, המקובעת לקיר הבית וצבועה בגווניו. אחרי ייצוב העמודים, תחל בניית שלד הפרגולה. בבניית פרגולה יש חשיבות עליונה לקורה המרכזית של השלד, למען ביטחון המבנה והאנשים החסים בצלו. השלב האחרון בהליך בניית פרגולה הוא קירוי הפרגולה, כפי שנקבע בתכנון. חברת בול עץ מציעה אופציית קירוי באמצעות לייסטים נשלפים, המאפשרים להשתמש בפרגולה כשלד לסוכה כשרה בחג הסוכות, על ידי הוצאתם מהגג.

לבניית פרגולה מהירה, אמינה, בטוחה ומסוגננת, פנו אל אנשי המקצוע של בול עץ. נשמח לסייע בתכנון, בעיצוב ובבניית פרגולה שתהלום במדויק את טעמכם האישי.